Jump to content
ruskems

Smēķēšana.

Recommended Posts

237055775_baa84ef9a8-300x237.jpg

 

 

Ko nozīmē vārds "Smēķēšana" ?

 

 

 

Smēķēšana ir aktivitāte, kurā kāda substance (visbiežāk tabaka vai marihuāna) tiek sadedzināta un degšanas procesā radušies dūmi tiek ieelpoti. Smēķēšana visbiežāk tiek veikta, lai uzņemtu substancēs esošās psihotropās vielas, jo degšana atbrīvo substanču aktīvās vielas (piemēram, nikotīnu) un ļauj šīs vielas uzsūkt organismā caur plaušām.

Visbiežāk smēķēšana notiek izmantojot cigaretes — tās var būt uztītas izmantojot cigarešu papīru vai arī rūpnieciski izgatavotas un komerciāli izplatītas jau gatavas. Citi izplatīti smēķēšanas piederumi ir pīpes, cigāri, ūdenspīpes un tvaicētāji.

 

 

Tabakas iedarbība

 

 

 

- Nikotīns ir spēcīga un ātras iedarbības viela;

 

- Apmēram 8 sekundes pēc dūmu ieelpošanas nikotīna radītais efekts sasniedz smadzenes;

 

- Nikotīns paātrina sirdsdarbību un paaugstina asinsspiedienu;

 

- Lietojot pirmo reizi, var būt nelabuma sajūta;

 

- Nomāc apetīti.

 

 

 

Risks

 

 

 

- Ir ļoti viegli kļūt atkarīgam. Daudzi smēķētāji vēlas, kaut nekad nebūtu sākuši smēķēt.

 

- Tabakas dūmi satur vairāk nekā 4000 ķīmisku vielu, no kurām daudzas ir kaitīgas veselībai.

 

- Smēķētāji bieži sirgst no elpošanas ceļu slimībām. Ilgstoša tabakas lietošana var izraisīt vēzi, emfizēmu, kā arī sirds slimības.

 

- Smēķēšana veicina ādas novecošanu.

 

- Smēķētājiem ir dzeltenīgi pirkstu gali un smakojoša elpa.

 

- Citu cilvēku smēķēto cigarešu dūmu ieelpošana (pasīvā smēķēšana) var izraisīt elpošanas traucējumus, astmu un pat vēzi.

 

- Tabakas lietošanas dēļ Latvijā katru gadu ir aptuveni 5000 pāragras nāves gadījumu.

 

 

 

Tabakas lietošanas dēļ Latvijā katru gadu ir aptuveni 5000 pāragras nāves gadījumu.

Smēķēšana veicina ādas novecošanu.

 

 

Atmet smēķēšanu! Tu to vēl vari izdarīt!

Link to comment
Share on other sites

Ha a es atmetu :p Un vairs negribu saakt atkal. :<

 

Es pirmo dūmu ievilku pirmajā klasē un esmu atmetis vairāk reižu nekā tev gadu.

Atpest ir tiesām grūti, bet jābūt gribaspēkam, vai, precīzāk aizstājējam. Šobrīd arī esmu atmetis un, cerams, uz ļoti ilgu laiku, kad gribās pīpot, tad atver leduskapi un tik stūķē mutē, tas reizēm palīdz ;)

Link to comment
Share on other sites

kaut kā nerausta, jo nesmēķēju un esmu sapratis, ka man ir pilnīgi pohuj par tiem kas to dara, - nav mana dzīve. Gribēs - atmetīs, negribēs - neatmetīs.

Link to comment
Share on other sites

pff :D BEZTĒMA :D

 

Smēķē cik gribi bet nenosprāksi :D

 

Taka man nekas nekait :D

Edited by WinChester
Link to comment
Share on other sites

Es pirmo dūmu ievilku pirmajā klasē un esmu atmetis vairāk reižu nekā tev gadu.

Atpest ir tiesām grūti, bet jābūt gribaspēkam, vai, precīzāk aizstājējam. Šobrīd arī esmu atmetis un, cerams, uz ļoti ilgu laiku, kad gribās pīpot, tad atver leduskapi un tik stūķē mutē, tas reizēm palīdz ;)

 

atmeshana ir viegla es to daru +- 13,14 gadus un tagad saku ka tas ir viegli, jo reali izdomaju pipeshu tikai tad kad dzershu tad ta ari daru vai ari nepipeshu kadu laiku un mierigi nepipeju nav problemu tur nekadu dizho gribas speku nevajag vienkarshi tas viss ir atkarigs no tavam smadzenem...

Link to comment
Share on other sites

Viss notiek galvā, ko katrs grib un uz ko katrs var saņemties. Daļēji jau liela daļa paši kļūst par pasīvajiem, so no sence.

Nēesmu dzirdējis nevienu, kurš būtu nomiris no kādas no tām trakajām slimībām, kuras tur reklamē un baida cilvēkus.

+ Daudz foršāk un stilīgāk ir nesmēķēt paļubomu. /es nesmēķēju.

Katrs darīs kā pats gribēs.

Link to comment
Share on other sites

Pats ari kadreiz pipeju, atmetu loti viegla veida.. Izpipeju kadas 10 cigaretes pec kartas , kartigi pavemu. Bet tas nav viss, pec ta gadijuma tagad ievelkot kadu duumu , paliek slikti un galva norebts..

 

Bet atmest var ari savadak, prosta grauzt seklinjas ;dd , kad gribas pipet sac graust seklinas.. Man maasa sita te atmeta..

Link to comment
Share on other sites

Kā Cracker teica - viss noteik tavā galvā.

Es pīpēju, neslēpju, nožēloju to, bet atkarība jau ir radusies.

Manuprāt, mēs gribam pīpēt tikai dēļ tā vēziena un dēļ tā, ka nav ko citu darīt. Tev nav ko darīt - tu aizej uzpīpēt. Tu sēdi ārā ar kādu - sagribas uzpīpēt.

Protams, arī tāpēc, ka organisms ir pieradis pie nikotīna klātbūtnes asinīs.

Ja gribi atmest, tad grauz semkas un reāli sasmelies gribasspēku, iestāsti, ka tu to vari un tad, iespējams, sanāks. Pats neesmu mēģinājis atmest, jo zinu, ka es pagaidām man nav tāda gribasspēka. Bēdīgi būt mazgadīgam un atkarīgam no cigaretēm, bet daudz arī nepīpēju..

Link to comment
Share on other sites

Arī tie kuri nesmēķē slimo ar tām pašām slimībām, bet vienmēr vainīgas ir cigaretes. :hmmm: Un ja gribi atmest smēķēšanu tad jādara tas pakāpeniski, samazinot nikotīna daudzumu dienā, jo atmest uzreiz ir nereāli!

 

kā kuram...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×