Jump to content
de.

Skola Un Izglītība.

Recommended Posts

Bez skolas, jūs visi būtu viens liels analfabētu bars, nenoniecinat tādu lietu, kā skola un izglītība.

Skolā ir piedzīvoti spilgtākie dzīves momenti, iegūti labākie draugi un labi paziņas ar kopīgām interesēm, iegūta izglītība, lai celtu sev pākāpienus nākotnei, kura bez izglītības nebūtu tik spoža.

Daudzu tik ļoti ienīstā Matemātika ir izveidojusi šo virtuālo pasauli, kurā jūs pašlaik uzturaties, binārie kodi, matemātiskie vienādojumi utt. ir palīdzējuši izveidot un attīstīt programmatūras, un mūsdienu tehnoloģijas.

Ja cilvēks nemācītos un nebūtu skolas, mēs visi būtu viens liels, stulbu radījumu bars, kuri būtu barības ķēdes zemākajā posmā. Atzīstu, pašlaik iegūt darbu bez izglītības var, bet rēķinaties ar to, ka jūsu nākotne nebūs spilgtās krāsās, darbu varat zaudēt un neiegūt vairs nekad, jo vienkārši jums nav nepieciešamād izglītības un kvalifikācijas, lai kautko citu darītu, burtiski jūs esat, kā latviešu vergs pirms 200 gadiem.

Nesen lasīju rakstu par Somu skolniekiem, kuru izglītība ir atzīta par labāko pasaulē 10 gadus pēc kārtas, un žurnālists uzdevis jautājumus somu skolniekiem par mācībām, viņi atbildējuši, kā var būt slikti un nepatikt skola, ja esam paši labākie pasaulē. Varbūt domājat, ka viņiem ir sakāpis galvā, ka šadi runā, bet viņi ir nopelnījuši to darīt, ar savu uzcītību un veiksmes stāstiem kā Nokia[pagrima dēļ līguma ar Microsoft, jeb resno Amīšu dēļ], vai arī pasaulē tik populārās mobilo spēļu firmas Rovio[Angry Birds u.c. spēles] viņi ir pelnījuši vārdu labākie.

Tad sākas nākošais posms, jūs domājiet, ka esat kruti nobastojot[dažreiz jau var], neapmeklējot skolu, domājat, ka mācīties nav kruti, domājat, labāk uzraušu kādu videospēles partiju un tad vēlāk ķeršos klāt mācībām, par kurām aizmirstat aizraujoties ar spēles sižetu, atzīstu pašam tā arī ir bijis, bet pieaugot sapratu, ka nav vērts neko atlikt uz vēlāku laiku, jo vēlāk var arī būt par vēlu.

Nesen atklāja, ka cilvēkam ir atklāts gēns, kurš kontrolē virtuālās pasaules[internets, videospēles u.t.t.] atkarību, šis pats gēns kontrolē arī narkotiskās atkarības, ir vērts aizdomāties arī par to.

Izglītība ir nepieciešama, lai mēs spētu izveidot labāku sabiedrību, piemēram, mūsu politika, visu pārvalda tie paši gudrie prāti, kuri audzināti un skoloti korumpētajā komunisma stilā, kad viņi visi vairs nebūs, mums, jeb nākotnes paaudzei pašiem būs jāpārņem un jāpārvalda šī valsts un jāveido stabila sabiedrība, bet ja to nevēlēsimies[izglītība], mūs pārvaldīs pašreizējo politiķu un naudas grābēju[nerunāju par pilnīgi visiem politiķiem, ir labie zeļļi] pēcteči un protežē, kuri darīs to pašu ko viņi un atkal mēs īdesim, ka mums nav labi.

 

No mums pašiem ir atkarīga mūsu bērnu un pēcteču nākotne.

 

Esmu novirzījies no tēmas, lai gan viss minētais ir saaistīts vienā lielā virves pavedienā, ko saucam par dzīvi.

 

Šī raksta, jeb manu domu izklāsmes jēga ir pateikt, ka skola un izglītība ir lieta, kas mums visiem ir nepieciešama un vajadzīga.

 

Zinu, ne visi šo izlasīs un ja izlasīs, piekritīs man, bet uzskatu, ka taisnība savā veidā man ir.

 

papildinājums:

Raksta tapšanas laikā nepieminēju vēlvienu būtisku lietu, izglītības sistēma.

Lai gan šeit es slavēju viņu, nav jau tā ka mums māca un mēs nenovērtējam visu, ko mums dod, jo patreiz ir tā, ka mums māca lietas[50~60%], kas praksē un nākotnē vienkārši ir zemē metams un neder.

Izglītības sistēma ir tā pati vecā, kas bija PSRS laikos, var teikt vecā dzīvoklī ir veikts kosmētiskais remonts, kas nav tas pats, kas uzcelt jaunu istabu. Par labu panākumu uzskatu R.Ķīļa reformas, tā cilvēka, jeb ministra reformas, kuras, vismaz ir sākušas pārmaiņas izglītības sistēmā, es ticu šim cilvēkam, jo atšķirībā no pārējiem bijušajiem IZM ministriem viņam ir dūša ieviest jaunas un radikālas idejas, viņš pats diskutē, ka skolās puse no mācītā ir praksē nekur nenoder, jo mūsu izglītības sistēma ir veca.

 

 

//Viktors Rūsa, jeb jums zināmais Šokolāde.

Edited by Šokolāde.
Link to comment
Share on other sites

visi saka "skola lai iemaaciiitos rakstiiit reekinaat(+-) un lasiit utt...." tad nah ir domaatas 5 kl un uz augsu ? prieks laasiiisanas iemaaciiities ? :hmmm: :sadtroll: :pokerface:

Link to comment
Share on other sites

visi saka "skola lai iemaaciiitos rakstiiit reekinaat(+-) un lasiit utt...." tad nah ir domaatas 5 kl un uz augsu ? prieks laasiiisanas iemaaciiities ? :hmmm: :sadtroll: :pokerface:

Attīsta loģisko domāšanu un runājot ar kādu tev vismaz būs par ko parunāt.

 

Vēlējos vēl pieminēt to, ka Somijā skolotāji nesauc atzīmes un arī skolēni savā starpā tās nesalīdzina. Vienkārši tāpēc, ka nevēlas kādu tādā veidā pazemot.

Link to comment
Share on other sites

taisnība jau ir, bet tas ir jāsaprot pašam, zinu kad pats kādreiz domāju kad skola suck's n shit, man varēja teikt kaut prezidents kad skola ir laba, bet tā pat bija uzlikt mīksto, protams ir citi jaunieši kas laicīgi domā par savu tālāko karjeru un izglītības iespējām, es to sapratu nedaudz vēlāk, bet par laimi tad kad vēl nav par vēlu. vēl joprojām uzskatu kad ir daudzas nevajadzīgas lietas kuras tiek mācītas un pat citreiz ar varu dzītas iekšā, bet visu nevar gribēt un uz to ir jāpiever acis. kamēr pats nesapratīsi tikmēr būs uzlikt mīksto uz to ko saka citi. cheers :]

 

visi saka "skola lai iemaaciiitos rakstiiit reekinaat(+-) un lasiit utt...." tad nah ir domaatas 5 kl un uz augsu ? prieks laasiiisanas iemaaciiities ? :hmmm: :sadtroll: :pokerface:

 

tu kustini savas smadzenes, lai tajā galviņā nebūtu tikai sasodīts cs, kas šķiet tev ir vairākums.

Link to comment
Share on other sites

 

Attīsta loģisko domāšanu un runājot ar kādu tev vismaz būs par ko parunāt.

 

šoreiz piekritīšu Benderam.

 

rasii, esmu sapratis, ka neesi vai nu izlasījis, vai arī sapratis raksta domu.

Link to comment
Share on other sites

tl;dr

 

 

 

 

Lieks posts. /babbuc/

 

tu esi stulbs vai izliecies?? tl:dr - too long didn't read, tā ir beztēma, nedomāju ka par tādiem sūdiem ir jāvarno...

Edited by mindfuck
Link to comment
Share on other sites

taisnība jau ir, bet tas ir jāsaprot pašam, zinu kad pats kādreiz domāju kad skola suck's n shit, man varēja teikt kaut prezidents kad skola ir laba, bet tā pat bija uzlikt mīksto, protams ir citi jaunieši kas laicīgi domā par savu tālāko karjeru un izglītības iespējām, es to sapratu nedaudz vēlāk, bet par laimi tad kad vēl nav par vēlu. vēl joprojām uzskatu kad ir daudzas nevajadzīgas lietas kuras tiek mācītas un pat citreiz ar varu dzītas iekšā, bet visu nevar gribēt un uz to ir jāpiever acis. kamēr pats nesapratīsi tikmēr būs uzlikt mīksto uz to ko saka citi. cheers :]

 

 

 

tu kustini savas smadzenes, lai tajā galviņā nebūtu tikai sasodīts cs, kas šķiet tev ir vairākums.

 

Deiv, tas tiešām, ka māca pārāk daudz un praksē pat nenoder, jo problēma ir Izglītības sistēmā, kas ir tā pati, kas bija PSRS laikos, tā teikt vecā dzīvoklī veikts kosmētiskais remonts.

 

Turu īkšķus par R.Ķīļa reformām izglītībā, cilvēks, kurš beidzot ir sācis pārveidot izglītības sistēmu.

 

 

:doh: Tā turpināt rupuci, un tālu tiksi! :borat:

Vai tiešām,šo visu šokolāde rakstija....bet, kā lai tur būtu, pilnībā piekriitu! Laba iedvesma, skolas sākumam. :)

 

Šo es pats rakstīju, neesmu no tiem, kam slinkums ko tādu darīt.

 

No kurienes nokopēji? :D :udontsay:

 

es nekopēju, vari pārmeklēt visu internetu, bet neatradīsi šādu rakstu.

Edited by Šokolāde.
Link to comment
Share on other sites

Jā, taisnība. Ir vajadzīga liela pašgriba lai labi mācītos, bet labi mācīties nenozīmē tikai sēdēt pie grāmatām piem. Mums mājturības skolotājs pateica ka mēs no grāmatām nemācīsimies bet gan darbosimies paši!.

P.s. ES šogad sākšu mācīties vēl labāk!

P.s.s. ES jau mācos labi. :fuckyea:

Link to comment
Share on other sites

Tēma nav slikta, piemērota septembrim. Anyway, protams, skola attīsta tavu loģisko domāšanu un visas citas lietas kas saistītas ar tavu smadzeņu kustināšanu un izstēli un etc., bet ļoti bieži ( kas man nepatīk ), skolās māca 60% hu*ņu, kas tev dzīvē vispār nebūs vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Raksts ļoti interesants.

 

Par to kosmētisko remontu, es domāju, ka to vajag veikt ļoti lēnām.

 

Visu laiku eksāmeni 12 klasē bija līmeņos, ministrs izdomāja, ka vajag procentuāli, bet...

 

Ja tas būtu ieviests šogad, tad sanāktu, ka nevienu cilvēku neuzņemtu universitātē, jo universitātes likums(sastāda gadu uz priekšu) paredz, ka var iestāties ar noteiktiem līmeņiem.

 

Pats mācos diezgan labi :D, bet nesaprotu, kapēc vajag matemātikas klasē likt izvēles priekšmetu(vizuālā vai mūzika)

Edited by DavId0vIc*
Link to comment
Share on other sites

 

Pats mācos diezgan labi :D, bet nesaprotu, kapēc vajag matemātikas klasē likt izvēles priekšmetu(vizuālā vai mūzika)

Lai tev prātā būtu kaut cik radošums nevis būtu tikai skaitļojamā mašīna.

Link to comment
Share on other sites

Tēma nav slikta, piemērota septembrim. Anyway, protams, skola attīsta tavu loģisko domāšanu un visas citas lietas kas saistītas ar tavu smadzeņu kustināšanu un izstēli un etc., bet ļoti bieži ( kas man nepatīk ), skolās māca 60% hu*ņu, kas tev dzīvē vispār nebūs vajadzīgs.

 

Rakstot, neienāca prātā pieminēt arī šo, bet atbildot uz Deiva postu pateicu kāpēc tā arī ir. :)

Link to comment
Share on other sites

Raksts ļoti interesants.

Pats mācos diezgan labi :D, bet nesaprotu, kapēc vajag matemātikas klasē likt izvēles priekšmetu(vizuālā vai mūzika)

 

Lai tu nebūtu tikai robots ,kas spēj izdarīt tikai vienu - reiķināt..

 

 

Raksts tiešām bija iespaidīgs un vēlreiz sapratu kapēc es braucu atpakaļ tos 1,9k kilometrus.. - Nākotnes vārdā!

 

 

P.s Skolas nīdējiem iesaku meklēt pozitīvo skolā, nevis iet atsēdēt dirsu tās 7(kā kuram) stundas. :<

Edited by Valts
Link to comment
Share on other sites

Runājot par šo tēmu, tikko nācās mazliet pačatot ar random čali steam čatā no Bulgārijas, kurš macās 12. klasē. Tēma novirzījās līdz izglītībai un viņš man pastāstīja to, ka viņam vienkārši riebjas sava valsts un tās izglītibas sistēma. Viņš ļoti labi mācās, atzīmes ir labas un izcilas, bet viņa vecākiem nav naudas, lai sūtītu viņu skolā. Viņa ideja ir aizceļot uz Angliju vai Skotiju un tur sapelnīt naudu mācībām jebkādā veidā, jo viņš tiešām grib mācīties.

 

Lika mazliet aizdomāties arī par mūsu situāciju valstī un par to cik daudzi skolēni neizprot izglītības vērtību :/

Link to comment
Share on other sites

Opys bļed ja negribas lasīt tad nemaz neposto nahuj nevienam tā pat neintresē ka tev negribas lasīt!

 

 

Reāli tam čalim no bulgārijas nekas cits neatliek kā doties peļņā un tad atgriesties! Ja valstij būtu normāla izglītības sistēma tad tādi gudri prāti nestu peļņu pašai valstij.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×