Jump to content
simplijs

simplija blogs

Recommended Posts

Kāds moš zin, ka rakstu reizēm savu blogu par dzīvi vācijā kā apmaiņas studentam.

Tad nu te pēdējais rakstiņš no šodienas...

links: http://ksloka.blogspot.com

 

Wouw, esmu beidzot saņēmies kaut ko uzrakstīt, jūtu, ka būs garšs teksts, gari jāraksta un smagi jādomā, jo pēdējo reizi rakstīju pirms 3 mēnešiem.

 

Laikam jau jāsāk ar 2013. gada iestāšanos. 31. decembrī pie mums ieradās paziņas no Austrālijas, manas viesmāsas draugi, kad viņa bija 4 mēnešus Austrālijā. Gads iesākās patīkami, 4. janvārī ar māsu uztaisījām mazu ballīti pagrabā, pirms tam izremontējām, nojaucām sienu, pārkrāsojām visas pārējās sienas baltas, sazīmējām rastafarikus u.c. gleznojumus uz sienām. Kopā laikam ieradās kkādi 20 draugi, nu bija jau awesome. Ja nemaldos, tad ~ 6kastes alus + pāris stiprie kkam bija utt. Vispār izdevies pasākums, ja neskaita, ka nākamajā rītā pagrabā smirdēja pēc miroņa, jo bija plīsušas pudeles + ļoti daudzi piepīpēja pagrabu. Nu smaka bija neizturama. :/ Toties patīkams vakars. Tad nu sākās skola ar nākamo nedēļu, forši, atkal draugi utt. čilliņā pa skolu. 18. janvāris, biju uz klubu, vēlviens vakars, kuru es atcerēšos spilgti. :D Reāli klubs kā klubs - dārgs, mazs warmup ar 6x Corona extra. Gards gan tas meksikāņu alus. 22:00 klubā, mūzika, cilvēki awesome. Pa nakti paliku pie čoma, un vēl labāk izvērtās tas, ka dabūjām iet ~6km ar kājām uz viņa mājām, jo mazliet naudas taksim pietrūka. Nu ko, ārā sniegs, 3:00 naktī, -6, es rudens mētelītī un t-kreklā. archkalt, tiešām auksti, bet nu visu ceļu pļāpājām, viņš tik visu laiku kaut ko par angļu valodas skolotāju gvelza utt. Kā jau dzērumā čalis, vismaz man nebija garlaicīgi, jo es daudz nemaz nelietoju... Ok, 4:00 bijām pie viņa, diezgan ātri aizgājām. nosaluši beidzot varējām iet gulēt. Nākamajā rītā pieceļamies, 11:30, pēc pusstundas pusdienas, pēc stundas man autobuss uz manu miestu. 12:50 biju savā pilsētā, bet uz mājām ar kājām negribēju iet, paliku pie viesmammas praksē, 3h dabūju gaidīt. Beidzot pirms četriem mājās, fiksi dušā, pārģērbties un uz nākošo pasākumu. Mājās es biju tikai 20min. :DD Pēc nepilnām 2h ieradāmies Wuppertal, kur norisinājās lielākais jauniešu roka festivāls, kurā spēlēja grupa no skolas un Escimo Callboy, tiešām laba mūzika, ja neskaita to, ka man patīk roks un metāls jau vairs nebūs tas, kuru labprāt klausīšos. xD Janvārī arī vairs nekādu notikumu nebija, bet pēc nepilnām 2 nedēļām, māsai paliek 17. hah, tikai 4 mēnešu starpība mums. mazā māsiņa. <3 un nākamā diena - karnevāls, četru dienu garumā. to tiešām ir pašam jāpiedzīvo, bija pašam arī pāris blackout, tik pasakains pasākums, mūzika, macht spaß und so. manās acīs tie būtu otrie svētki pēc oktoberfest. :D un pēdējā karnevāla dienā bijām ķelnē, kur bija lielākais karnevāla gājiens, vairāk kā 60 grupas piedalījās, karnevāla garums 6-7 stundas, kuru laikā tiek dalīti saldumi visiem. mums saldumi bija līdz pat marta pirmspēdējai nedēļai. :D tas laikam arī viss, kas norisinājās februārī, vairāk neko spilgtu nespēju atcerēties, bet nu jau esmu pieteicis, ka nākamgad būšu, lai tur vai kas. Nu cerams, ka atradīsies laiks. Ā, februāris bija pēdējais mēnesis, kad bija iespēja apmaksāt un pieteikt dalību YES semināram, kurš norisinās katru gadu pie Berlīnes, priekš eiropas apmaiņas studentiem. Tajā brīdī es pateicu, ka nebraukšu, ka negribu maksāt 250€ par 4 dienām... Tiešām sālīti. :/

Marts paskrēja nemanot, pēdējais mēnesis, kad vispār jaunie apmaiņas studenti varēja pieteikties apmaiņas gadam, ceru, ka kāds no jums pieteicās, to ir jāpiedzīvo, jo tas ir nenovērtējami, pieredze, cita kultūra, valoda, cilvēki utt. Un marta sākumā bija starpseminārs apmaiņas studentiem. Mans seminārs norisinājās Drēzdenē, tiešām skaista pilsēta, bet visvairāk sirdī palikuši ir pārējie ~ 30 apmaiņas studenti, jauni cilvēki, tiešām forši iepazīties. Un visvairāk priecē, ka daudzus no viņiem satikšu vēl. Pēc Drēzdenes sākās lielā gribēšana uz YES, tikai noskaidrots starp abu valstu birojiem, vai ir iespēja vēl pieteikties, iemaksāt naudu. Beigās arī pierunāju vecākus, tika samaksāts un esmu ļoti priecīgs, ka braukšu uz YES, kurā ieradīsies vēl vismaz 450 apmaiņas studentu no visas eiropas. :))))))) Iepriekšējā nedēļa bija viena no patīkamākajām, jo pie manis ciemos atbrauca mamma, tētis, brālis. 7 mēnešus nebiju viņus redzējis, tiešām patīkami, nedēļa paskrēja nemanot. Pašlaik esmu brīvlaika otrajā pusē, atrodos austrijā, sēžu gultā, rakstu blogu.

 

Tas būtu tā īsi. 3 mēneši.

Link to comment
Share on other sites

Zbis, patīk lasīt šitādus rakstus par apmiņām n shit, pats esmu vairākās valstīs bijis viesoties, bet ne tik ilgi ~ apmēram nedēļu un tad mājās un vēlāk uz citu valsti, ir forši.

Raksti vel. xD

Varbūt arī uzrakstīšu par kādu no tiem ceļojumiem, ja būs laika.

Link to comment
Share on other sites

Šitās apmaiņas programmas ir viena laba štelle, vēl jo vairāk, ja ir iespēja aizceļot uz citu zemi, kādu eksotisku zemi, kas piedo tam visam vēl lielāku pozitīvismu un emocijas. Pats esmu bijis uz divām apmaiņas programmām(Itālija, Grieķija) Un jā, tas ir tā vērts. Ja kādam ir šī iespēja pieteikties, piesakieties - nenožēlosiet! I pasauli redzēsiet, i draugus iegūsiet, kā arī neizmirstamas emocijas un atmiņas uz ilgu laiku!

 

Pašam šogad ir doma braukt uz Itāliju ciemos pie ārzemju draugiem, kurus ieguvu dēļ līdzīga projekta kā simplijam, viss, kas man jāizdara ir tikai jānopērk biļete, par visu tālāko parūpēsies viņi paši un tas ir vēl viens lielais labums no visiem šiem projektiem - Kontakti! Parasti jau sāļākais ir palikt kaut kur kādā viesnīca, bet ja tev tur ir draugi, paziņas, tad ceļošanai vispār nesaskatu nekādas problēmas vairs. Daudz lētāk un labāk! :)

 

Bet nu tas tā... Veiksmi simplijam, izbaudi to, ko Tev dod! :)

Edited by Ray
Link to comment
Share on other sites

Tikko atgriezos no Francijas, biju tur 12 dienas. Man jau gribējās mājās. Nezinu, kā tu tik ilgi vari izturēt. Šodien pirmā diena esmu mājās. Awesome feeling! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nesen mums skolā bija atbraukuši apmaiņas studenti no vācijas ! Ciemojās tikaki 7 dienas :( Nākamgad mēs pie viņiem ceru, ka tikšu līdzi jo izklausas interesanti! + vēl dzīvot vācu ģimenēs! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×