Jump to content
markeloff

Wifi antenna/labs routeris?

Recommended Posts

Pašlaik ir Bite wireless internets ar signālu vidēji 40/22, bet ir dienas kur nokrītās pat līdz 10/15... it īpaši nedēļas nogalēs. Esmu provējis gan LMT , gan Tele2 , abiem bija speeds ~100/15 , toties daudz nestabilāks kā Bite ar savu 40/22. Un iekš CS ir jaspēlē ar nonstop ping spikes(50-500 Pat LV serveros lēkā no 50-500) un takā input lagg/delay (Vienkārši nav spelējams). Tapēc kā alternatīvu esmu domājis kādu no tām MikroTik antennam , jeb kko citu? Ir kādi ieteikumi? Bite antenna atrodās viss tuvāk , apmēram kādus 20 km no manis. Paldies!

Šeit vairs nav optiskais, bija un pazuda lol

Edited by markeloff
Link to comment
Share on other sites

Es jau pieņemu ka tev bites rūterim ir antenas ports, tad jau pietiek ar ko šādu - https://www.rdveikals.lv/products/lv/631/313630/sort/1/filter/0_0_0_0/D5A-11B-4G-5G-antena-antena.html

Nav jēgas ņemt mikrotika, jo lielākai daļai tur jau ir iebūvētais rūteris, ko tev nevajag īsti un tikai papildus izmaksas.

Kā arī - kā bija optiskais un vairs nav? Izraka kabeli ārā un aizgāja prom? Tā parasti nenotiek, piezvani vietējiem provaideriem un noskaidro kas par lietu.

EDIT: es zinu ka LMT piedāvā bezmaksas āras antenu rūterim un paši atbrauc uzstādīt, BITE arī ganjau paļubom

Link to comment
Share on other sites

Uzzināšu par to bezmaksas antenas uzstādīšanu , bet vai no viņas īsti būs jēgas, noteikti parastākā lētākā kuru var atrast. Bija šeit optiskais , izraka , ķipa vilka atpakaļ un tā arī jau gadu viss ir apstājies... lol Paldies par atsauksmi! 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, markeloff said:

Uzzināšu par to bezmaksas antenas uzstādīšanu , bet vai no viņas īsti būs jēgas, noteikti parastākā lētākā kuru var atrast. Bija šeit optiskais , izraka , ķipa vilka atpakaļ un tā arī jau gadu viss ir apstājies... lol Paldies par atsauksmi! 

 

Tak tās antenas visas vienādas, ko tu gribēji, tas jau vnk bleķa gabals vien ir. Ja labāk nepaliek no tā, tad arī neko vairāk neiegūsi.

Link to comment
Share on other sites

Antena - pastiprinās vai noturēs stabilu signālu starp torni un Tevi. Attiecīgi - pastāv iespēja, ka būs bez pārrāvumiem, bet tas nemaina faktu, ka ja tornim, kuram pieslēdzies ir noslogota konkrētā frekvence, internets būs OK.

Bezvadnieks ir bezvadnieks, tur ar divie galiem.

Piemērs 800MHz antena tornī - zaibis pieslēgums, bet hujovijs ātrums un pings.

2100Mhz antena tornī - hujovijs pieslēgums un raustās, za to, kad ir - nets labs.

 

p.s. interneta ātrums nav signāla stiprums :) 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, simplijs said:

Antena - pastiprinās vai noturēs stabilu signālu starp torni un Tevi. Attiecīgi - pastāv iespēja, ka būs bez pārrāvumiem, bet tas nemaina faktu, ka ja tornim, kuram pieslēdzies ir noslogota konkrētā frekvence, internets būs OK.

Bezvadnieks ir bezvadnieks, tur ar divie galiem.

Piemērs 800MHz antena tornī - zaibis pieslēgums, bet hujovijs ātrums un pings.

2100Mhz antena tornī - hujovijs pieslēgums un raustās, za to, kad ir - nets labs.

 

p.s. interneta ātrums nav signāla stiprums :) 

Visu šo labi apzinos , ka arī esmu provējis Wifi Analyzer un mainījis Wifi settingos Channelus. Cik skatos AUTO nav tas variants ar kuru palikt , paņemot 1 konkrētu ir daudz maz labāk. Pašlaik signāls ir ap -65 līdz -80 dBm average , nedēļas nogalēs tur ir galīgs čau ar -90dBm+. Pasūtiju to antenu , šodien bija jātnāk pēc būtības , bet izskatas ,ka tika pārcelts... 

 

Ja būs hujova tad arī provēšu tet , tas itkā esot viss labākais. Kā arī 5Ghz nevis Bitei tikai 2.4ghz. Kā arī 5G ir daudz vairāk channels no kuriem izvēlēties. 

Edited by GSKS
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, GSKS said:

Visu šo labi apzinos , ka arī esmu provējis Wifi Analyzer un mainījis Wifi settingos Channelus. Cik skatos AUTO nav tas variants ar kuru palikt , paņemot 1 konkrētu ir daudz maz labāk. Pašlaik signāls ir ap -65 līdz -80 dBm average , nedēļas nogalēs tur ir galīgs čau ar -90dBm+. Pasūtiju to antenu , šodien bija jātnāk pēc būtības , bet izskatas ,ka tika pārcelts... 

 

Ja būs hujova tad arī provēšu tet , tas itkā esot viss labākais. Kā arī 5Ghz nevis Bitei tikai 2.4ghz. Kā arī 5G ir daudz vairāk channels no kuriem izvēlēties. 

Viņa minētie antenas parametri domāti priekš 4G LTE celluar, ne priekš WLAN (2.4G/5G). Parasti tās antenas, kas nāk soho rūteriem klāt ir pietiekamas. Ideja par kanālu maiņu ir diezgan laba, ja problēma slēpjas iekš WIFI, jo daudzu rūteru softs piemēslo pirmos channelus un pārējos neķer. Te var rasties atkal problēma, ka ja tev nav AUTO, un kādam rūteris AUTO tomēr iemet tavā kanālā, var atkal perfromance papisties.

Viegls risinājums būtu vnk nopirkt rūteri kas var Wifi laist 5ghz, tie jau vairs nav dārgi.

Pašlaik nedaudz pēc tava teksta sanāk, ka tev ir kaut kāds mobile provider ar viņu doto modēmu/rūteri, kurā ir iekšā sim karte, un tu nopirki antenu lai uzlabotu Wifi? Tie antenas porti domāti lai labāk celluar uzķertu, ne raidītu wifi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, lollka said:

 

Pašlaik nedaudz pēc tava teksta sanāk, ka tev ir kaut kāds mobile provider ar viņu doto modēmu/rūteri, kurā ir iekšā sim karte, un tu nopirki antenu lai uzlabotu Wifi? Tie antenas porti domāti lai labāk celluar uzķertu, ne raidītu wifi.

Tieši tā. Sanāk ne to antenu esmu nopircis?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, markeloff said:

To kuru norādīji augstāk.

Nu pag, tev ir problēmas ar wifi vai ar 4g? to jau viegli notestēt, piespraud pie vada, ja same shit, tad jau 4g problēma.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, lollka said:

Nu pag, tev ir problēmas ar wifi vai ar 4g? to jau viegli notestēt, piespraud pie vada, ja same shit, tad jau 4g problēma.

Ar WiFi signālu man ir problēmas kā jau minēju pirmstam.. tāpēc gribēju ar antenu iespējams to uzlabot. Bite 2.4ghz mobilais rūteris ar sim karti.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, markeloff said:

Ar WiFi signālu man ir problēmas kā jau minēju pirmstam.. tāpēc gribēju ar antenu iespējams to uzlabot. Bite 2.4ghz mobilais rūteris ar sim karti.

Ā nu tad nafig tu mini operātors, wifi jau nav aktarīgs no operātora, bet gan no ierīces un vides. Tādā gadījumā tu esi nopircis antenu ko nevajag tev. Tavā gadījumā vajag rūteri normālu. Bet man neticās baigi ka pie tik liela pinga vainojams wifi, ja nu vienīgi signāls wifi slikts. Kādēļ neizmanto vadu?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, lollka said:

Ā nu tad nafig tu mini operātors, wifi jau nav aktarīgs no operātora, bet gan no ierīces un vides. Tādā gadījumā tu esi nopircis antenu ko nevajag tev. Tavā gadījumā vajag rūteri normālu. Bet man neticās baigi ka pie tik liela pinga vainojams wifi, ja nu vienīgi signāls wifi slikts. Kādēļ neizmanto vadu?

Nu no rutera protams uz pc man ir vads. Bet domāju ņemt TET mobilo interneta rūteri ar sim, jo tam būs arī 5G. Vai tomēr kādu rūteri un atstāt to pašu Bite? Un to D5A antenu var izmantot kur? Ja nē, tad atgriezišu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, markeloff said:

Nu no rutera protams uz pc man ir vads. Bet domāju ņemt TET mobilo interneta rūteri ar sim, jo tam būs arī 5G. Vai tomēr kādu rūteri un atstāt to pašu Bite? Un to D5A antenu var izmantot kur? Ja nē, tad atgriezišu.

Nu pag tad tev nav problēma ar wifi, ja tev ir vads. Tu te kaut ko jauc kopā. Wifi izmanto lai aizvietotu vadu, 4G lai dabūtu internetu no provaidera. Antenu izmanto priekš 4G, pievieno pie modema, lai labāk ķertu netu no torņa.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, lollka said:

Nu pag tad tev nav problēma ar wifi, ja tev ir vads. Tu te kaut ko jauc kopā. Wifi izmanto lai aizvietotu vadu, 4G lai dabūtu internetu no provaidera. Antenu izmanto priekš 4G, pievieno pie modema, lai labāk ķertu netu no torņa.

Manliekas Tu arī nēsi mani īsti sapratis lol, esmu apjucis tgd. Kr4 man ir mobilais rūteris ar sim un no viņa nāk ethernet vads uz pc. Nav pieslēgts telefona līnijai.(optiskajam) Tātad man slikts signāls no torņa. Takā i guess tā antena galu galā man derēs.

Edited by markeloff
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×