Jump to content
Jaller

144 hz BenQ display OC to 200 HZ.

Recommended Posts

Šito atradu repostētu pāris stundas atpakaļ redditā. Izrādās 144hz ir software locks nevis hardware dažiem no monitoriem.

Ģēniji, kas to izdarīja un viņu topics atrodams šeit - https://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?t=5544

Rīt paeksperimentēšu pats. Bet nu zinu, ka blurbusters nav kautkādi random čaļi. Esmu lietojis viņu softus sava moņa backlighta kalibrēšanai, jo savādāk tu vienkārši to noregulēt nevari, vien izslēgt/ieslēgt.

Tur rezultāti dažādi atbildēs, bet ideja ir diezgan fascinējoša. (protams visi, kas izdomā paši mēģināt, tas uz jūsu atbildību)

Edited by Jaller
palaboju
Link to comment
Share on other sites

tas brīdis kad no 144 uz 200 nav tāds effekts, bet cilvēki tāpat to dara pakļaujot riskam monitoru, you do you, bet ja gribās vairāk hz, tad nopērc monitoru ar 240, lai arī kaut ko just var. :)

Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2020 at 10:54 AM, akka said:

tas brīdis kad no 144 uz 200 nav tāds effekts, bet cilvēki tāpat to dara pakļaujot riskam monitoru, you do you, bet ja gribās vairāk hz, tad nopērc monitoru ar 240, lai arī kaut ko just var. :)

emm........... Tieši, kā tiko runājot ar vēl pāris cilvēkiem. Parādot šito ideju viņiem pirmais, kas ienāk prātā - nu ir risks kko sapist and all. It īpaši, ja tu uzreiz kko asociē ar gpu/cpu overclocku.

 

Es pirms metu šo rakstu šeit kārtīgi izgāju cauri visiem topikiem saistībā ar šito lietu.

1) Tas ir software locks, nevis hardware - Tu nepaaugstini taktsfrekvenci per say, tu viņu uncappo.

2)par to ka mēģini uz savu galvu rakstīju es, kā arī pirmā posta autori - It's a disclaimer that u need to put whenever u dabble in every thing not to have some people putting blame on you if they mess it up.

3) Pamatā izskatās, ka vienkārši tas monis var aiziet uz tiem 200hz... var arī neaiziet.. daudziem noccapojās pie 159 or so. Nevienā topicā nevienam nebija nosvīlis monitors.  BEEEEET  tiem kas tika līdz 200.. bija daži artifakti saistībā ar pixeļiem, bet tur ir paskaidrots, kā to salabot, jo vnk bāzes utility's nav projektēts, lai strādātu ar outputu virs cap'a.

 

 

P.S. Es visu izlasot biju tīri pārliecināts no to rakstītāju puses. Tākā vēlāk pa dienu es visu šito pamocīšu un padošu ziņu, kas kā gāja.

Edited by Jaller
Link to comment
Share on other sites

MODIEM - SORY par double postu, bet es neredzēju, kā iepriekšējo izdzēst, lai šito varētu bumpot.

 

ABOUT THE FUN STUFF :

sanāca šodien dabūt visus vadus un beidzot pamēģināt:

Pagaidām rezultāti : 180hz  1920x1080

Rīt turpināšu izspiest visus 220, kā minimums 1280x960 rez

ccccccas.PNG

Link to comment
Share on other sites

Biju laikam palaidis garām šito topiku.

Tas ir software locks, nevis hardware - tad ir jautājums, kāpēc, Tavuprāt, vispār tiek liktas limitācijas softā?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arcca said:

Biju laikam palaidis garām šito topiku.

Tas ir software locks, nevis hardware - tad ir jautājums, kāpēc, Tavuprāt, vispār tiek liktas limitācijas softā?

Lai nodrošinātu stabilu darbību visos režīmos, kas pieejami. Dažiem jaunākiem 200+ hz moņiem no lētāka gala, jau iekšā ir settingos iespēja no viņa izspiest sulu..

Kad vertikāli un horizontāli refresh reitā ir neproporcionāla startpība, tu sāc redzēt ghostingu daudz vairāk - pelei kustoties redzēsi tākā mazas peles sekojot un dziestot.

 

Monitoru šito salika no labiem dzelžiem un kkādi artifakti uz ekrāna nebūtu pieņemami kā kvalitātes lieta. Tādēļ te mēs visu šito pasākumu apejam, paralēli šur tur parādās problēmas krāsās/ghostingā vai backlightā, bet tas viss ir atkal pielabojams ar dažādiem trikiem.   Es rīt sataisīšu bildes no malas ar ekrānu dažādos oc režīmos un kā native izskatās (csā), lai būtu skaidrāk.

Link to comment
Share on other sites

Kas Tev liek domāt, ka Tavu monitoru "salika no labiem dzelžiem"? Biji blakus rūpnīcā un skatījies kā liek kopā?
Un es gribētu gan redzēt tieši ar kādiem "trikiem" Tu gribi apiet artefaktus ar paša minēto backlight, for example, neskaitot overclocka samazināšanu.

Un software lockus liek virsū arī tad, ja pats panelis teorētiski var izspiest kaut kādus 180-200Hz, bet tas nenozīmē, ka pārējās komponentes, kā piemēram scaler chip var atbalstīt tik daudz frames. Ja nevar, tad tas nenozīmē, ka sāks parādīties artefakti, vai izrubīsies monitors, bet tie frames tiks vienkārši nomesti, un benefits pilnīgi nekāds, kaut gan daļa no komponentēm ir overclockotas, karst vairāk un lifespan samazinās.

Tāpēc arī vari padomāt par to pašu jautājumu, kāpēc viena modeļa monitoram var dabūt kaut kādus +20Hz, bet citam max +2Hz, pirms sāk rasties problēmas? Tā pati situācija, kur daļa no komponentēm vienkārši nevar pavilkt, viss.

Nav problēmu ar paeksperimentēšanu, es arī savam 60Hz izspiedu kaut kādus 72 vai 73 uz vienu dienu, un turpināju lietot 60. Bet ilgtermiņā neiesaku.

Link to comment
Share on other sites

vieglāk nopirkt jaunu monitoru, 244hz nav nemaz tik dārgi, šitā riskējot visādi var gadīties, protams kādam var paveikties un nodzīvos ar fake 200+hz vairākus gadus, kamēr citiem tas var būt 1 mēnesis .. tāpēc jau ir tie limiti, lets be real.

Frogs arī neiet uz zāli un neceļ 50kg tāpēc, ka nevar .. bet tāpēc, ka var celt 30kg un justies labi, nevis pacelt 50 un nomirt pēc 2 cēlieniem. :wub:

still iesaku neriskēt.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Arcca said:

Kas Tev liek domāt, ka Tavu monitoru "salika no labiem dzelžiem"? Biji blakus rūpnīcā un skatījies kā liek kopā?
Un es gribētu gan redzēt tieši ar kādiem "trikiem" Tu gribi apiet artefaktus ar paša minēto backlight, for example, neskaitot overclocka samazināšanu.

Un software lockus liek virsū arī tad, ja pats panelis teorētiski var izspiest kaut kādus 180-200Hz, bet tas nenozīmē, ka pārējās komponentes, kā piemēram scaler chip var atbalstīt tik daudz frames. Ja nevar, tad tas nenozīmē, ka sāks parādīties artefakti, vai izrubīsies monitors, bet tie frames tiks vienkārši nomesti, un benefits pilnīgi nekāds, kaut gan daļa no komponentēm ir overclockotas, karst vairāk un lifespan samazinās.

Tāpēc arī vari padomāt par to pašu jautājumu, kāpēc viena modeļa monitoram var dabūt kaut kādus +20Hz, bet citam max +2Hz, pirms sāk rasties problēmas? Tā pati situācija, kur daļa no komponentēm vienkārši nevar pavilkt, viss.

Nav problēmu ar paeksperimentēšanu, es arī savam 60Hz izspiedu kaut kādus 72 vai 73 uz vienu dienu, un turpināju lietot 60. Bet ilgtermiņā neiesaku.

Ir konkrēts neliels skaits monitoru modeļu uz kuriem to var vispār izdarīt. Uz visiem taviem jautājumiem ir atbildes tajā foruma topikā, ko metu augstāk pirmajā postā.

 

Īsumā fiška tehnoloģijā, jo tiem benķiem ir voltage based strobe backlights. Ar visiem testiem cilvēki novēroja frameskippingu uz 220 vai augstāk hz. Tādēļ tas arī ir potenciālais limits.  Tālāk ir pixel clock patcheri, strobe utility, kas tev ļauj sīkāk sabīdīt visu pareizi uz backlightiem/ghostingiem. Krāsas arī jāparegulē, jo overvoltage backlightam asumu un kontrastu padara krasi izteiktāku... bet tā arī viss.

22 minutes ago, akka said:

vieglāk nopirkt jaunu monitoru, 244hz nav nemaz tik dārgi, šitā riskējot visādi var gadīties, protams kādam var paveikties un nodzīvos ar fake 200+hz vairākus gadus, kamēr citiem tas var būt 1 mēnesis .. tāpēc jau ir tie limiti, lets be real.

Frogs arī neiet uz zāli un neceļ 50kg tāpēc, ka nevar .. bet tāpēc, ka var celt 30kg un justies labi, nevis pacelt 50 un nomirt pēc 2 cēlieniem. :wub:

still iesaku neriskēt.

Manā gadījumā, tos hertzus ingeimā ļoti viegli bija notestēt. Palaidu 1280x960 uz 200. Noņēmu OC procim, lai mazāks fps.. un kad ingeimā krīt zem 200 līdz 144 robežās, var redzēt kā zūd freimi. Also testējams ar max_fps.

Edited by Jaller
Link to comment
Share on other sites

Kā vienmēr, mani kaut kas aizplanē prom, bet solīju bildes. te būs 144 hz un 180 hz. Gan jau vērīgie sapratīs, kura ir kura. datorkodēju čomi pamanīja uzreiz paši.

 

 

 

IMG_20200416_143906.jpg

IMG_20200416_144311.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, erners said:

nice bilde

telefons no pag. gadsimta sor. bet nu šim gadījumam pietiek. Ja cilvēki, kuriem nav sakars ar cs varēja no šitā pateikt starpību un pareizi, tad nav ko popkornu mētāt.

Edited by Jaller
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×