Jump to content
PostCollector

Ārzemju latviešiem

Recommended Posts

Sveiki!

Vēršos pie identiešiem jo zinu, ka daudzi, mūsu starpā, ir ārzemēs dzīvojošie... Man ir sava ZPD tēma bet ar vienu no saviem skolotājiem izdomāju, ka būtu vērts aplūkot, cik reāli ir nomainīt savu tēmu, par cik atradu sev daudz interesējošāku tēmu. Tātad vēlos pētīt to, cik daudzi no latvijas aizbraukušajiem cilvēkiem vēl vispār domā par dzīvi latvijā, viņu aizbraukšanas iemeslus un par to, vai nepietrūkst dzimtenes. Protams, kādam iemesli var būt personiski, neuzbāzīšos! Bet tie, kuriem nav problēmu atbildēt uz zemāk uzdotajiem jautājumiem, novērtēšu ar upvote :D mazākais, ko varu dot par palīdzību! 

Gribu domāt, ka Latvijā dzīve nemaz nav tik sūdīga, cik mēs to paši sev citreiz stāstam! 

jā protams, mēs paši vienmēr gribētu dzīvot labāk bet ņemot vērā labās lietas... viss nav tik slikti, cik paši to pataisam! Un galu galā, ir jāsaprot, ka no mums pašiem tomēr ir atkarīgs tas, kā mēs dzīvojam savā dzimtenē! Ja saprotam to, ka viss sliktais, kas mums liek domāt par savu valsti negatīvi, ir mūsu pašu rokās un mēs to varam mainīt, ir jāsaprot, ka dzīve šeit tik tiešām nav tik slikta, ir ļoti daudz pozitīvas lietas ar kurām es pats lepojos! Neizvērtīšos pārāk gari tādēļ šeit būs šie pāris jautājumi!

Jautājumi:

- Kur jūs pašlaik dzīvojat? (ārzemes)

- Cik ilgi jau esat ārzemēs?

- Vai pietrūks mājas Latvijā?

- Vai jums ir doma kādreiz atgriezties uz dzīvi Latvijā?

- Ar kādu iemeslu pametāt Latviju?

- Vai tev ir kas tāds, kas tev liek lepoties ar latviešiem kā tādiem? Kāda noteikta īpašība kas piemīt tavai tautai, kura tev liek atcerēties par to, no kurienes esi nācis.(Šis jau vairāk pašam interesē)

 

 

Lai gan pats taisos nākotnē ceļot un varbūt uz pāris gadiem izbraukt no valsts, tikai tādēļ, lai iepazītu citas kultūras, gribu domāt, ka pat tie, kas nedzīvo Latvijā, kaut nedaudz lepojas ar savu dzimteni!

VĒLOS APSVEIKT MŪS VISUS LATVIJAS 100 GADĒ. :) Nosvinēsim to kā nu katram labpatīkas!

Paldies!

p.s arī tie, kas dzīvo Latvijā, ja ir savs viedoklis un ir ko pateikt, droši!

Edited by Floki
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, Tev ir ļoti liela taisnība par to, ka paši pataisam visu sliktāk nekā patiesībā ir. Protams, ka citreiz pats pasmejos “ tā tak Latvija” vai “tas Latvījā normāli” un tā tālāk. Tomēr ņemot vērā, ka mums šeit viss ir droši un visiem ir jumts virs galvas, tik daudz viss šeit ir forši. Īsti pat nav bēgļu mūsu valstī, kā arī mums nav baigās slimības, kas ir citur par kurām būtu jauztraucas, mums šeit nekaro, kā arī, manuprāt, ģeogrāfiskā atrašanās vieta nav slikta. Labi, varbūt mums te nav nezin kādas bagātības, bet te tomēr nav tik slikti. Tik daudz, cik paši spēsim šeit izsisites tik arī būs. Protams, ka gribas vairāk naudu, krutākas mašīnas un lielākas mājas, bet vai viss ir mērāms bagātībā? 

Tādas ir manas domas. Neuzskatu, ka šeit ir tik slikti, cik to mēs paši sev iestāstām. 

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā tev sanāks daudzus atrast tādus cilvēkus +visi tie jautājumi ir tik basic ,bet anyway good luck,liekas katru gadu jau tas tiek malts.

(ps: varēji aptauju uztaisīt ,kur link ir ,jo diez vai te visi tā gribēs stāstīt,kā jau teicu gl)

 

Link to comment
Share on other sites

 -Kur jūs pašlaik dzīvojat? (ārzemes) - UK

- Cik ilgi jau esat ārzemēs? - 2 gadi

- Vai pietrūks mājas Latvijā? - Nepietrūkst mājas, pietrūkst draugi un radi, bet tos es redzu reizi 6 mēnešos, tā kā nav tik traki. + ar mūsdienu tehnoloģijām es ar lielāko daļu tāpat ikdienā sazvanos ar video call.

- Vai jums ir doma kādreiz atgriezties uz dzīvi Latvijā? - Vienmēr pastāv iespēja ka aizbrauks atpakaļ, bet uz doto brīdi nē.

- Ar kādu iemeslu pametāt Latviju? - Esmu dzimis Cēsīs. Kad studēju man bija darbs Rīgā. Nostrādāju tur gadu, sapratu ka man reāli nepatīk Rīga. Aizbraucu back uz Cēsīm. Sapratu, ka Cēsīs darbs ir, bet atalgojums nav pietiekams. Uz Rīgu atpakaļ nemaz netaisījos un tad atnāca offers no paziņām par UK. Why not. :) 

- Vai tev ir kas tāds, kas tev liek lepoties ar latviešiem kā tādiem? Kāda noteikta īpašība kas piemīt tavai tautai, kura tev liek atcerēties par to, no kurienes esi nācis.(Šis jau vairāk pašam interesē) - Mēs esam strādīga tauta. Protams ir savi izņēmumi, bet pa tas pa lielam ir katrai tautai, bet nu jebkurā gadījumā, lielākā daļa Latviešu tautas nebaidās darba un nav slinki

 

Ja drīkst jautāt, tad kāda ir tava ZPD tēma? Es cenšos saprast ko īsti tev šie jautājumi spēj dot. :D 

Katrā ziņā es esmu ļoti open par dzīvi ārzemēs un nekad neesmu baidījies pateikt visu kā ir. Tā kā ja tev vēl kaut kas saistībā ar šo tavu ZPD darbu ir nepieciešams no ārzemēs dzīvojoša cilvēka, tad droši raksti man PM vai steam un ar prieku palīdzēšu. :) 

Edited by gepardC
Link to comment
Share on other sites

- Kur jūs pašlaik dzīvojat? Dzīvoju Apvienotajā Karalistē.

- Cik ilgi jau esat ārzemēs? Nedaudz vairāk kā trīs gadus.

- Vai pietrūkst mājas Latvijā? Ļoti pietrūkst ne tikai mājas, bet viss pārējais, kas ir Latvijā.

- Vai jums ir doma kādreiz atgriezties uz dzīvi Latvijā? Jā.

- Ar kādu iemeslu pametāt Latviju? Brīvprātīgi piespiedu kārtā jeb mīlestības dēļ.

- Vai tev ir kas tāds, kas tev liek lepoties ar latviešiem kā tādiem? Kāda noteikta īpašība kas piemīt tavai tautai, kura tev liek atcerēties par to, no kurienes esi nācis. Es lepojos ar to, ka latviešiem ir savas unikālas tradīcijas, kas citiem varbūt nav. Mēs esam zaļi domājoši, mums patīk daba un miers. 

Link to comment
Share on other sites

-Kur jūs pašlaik dzīvojat? (ārzemes) - Dānijā. 

- Cik ilgi jau esat ārzemēs? - 3 gadus.

- Vai pietrūks mājas Latvijā? - Nē.

- Vai jums ir doma kādreiz atgriezties uz dzīvi Latvijā? - Nekad.

- Ar kādu iemeslu pametāt Latviju? - Strādāt.

- Vai tev ir kas tāds, kas tev liek lepoties ar latviešiem kā tādiem? Kāda noteikta īpašība kas piemīt tavai tautai, kura tev liek atcerēties par to, no kurienes esi nācis. - Noteikti šeit visi draudzīgāki, atvērtāki, Latvijā neko tādu neredzēt. fun fact: Dānija ir laimīgākā valsts pasaulē. 

Link to comment
Share on other sites

 

1. Kur jūs pašlaik dzīvojat? (ārzemes)

Dānija.

2. Cik ilgi jau esat ārzemēs?

Ar pātraukumiem, bet kopā aptuveni 2.5 gadi.

3. Vai pietrūks mājas Latvijā?

Protams. Visvairāk kultūras un cilvēku, ilgāku laiku šeit padzīvojis, jūtos nevietā.

4. Vai jums ir doma kādreiz atgriezties uz dzīvi Latvijā?

Jā. Kaut kad nākamgad un šoreiz uz palikšanu.

5. Ar kādu iemeslu pametāt Latviju?

Studijas un darbs.

6. Vai tev ir kas tāds, kas tev liek lepoties ar latviešiem kā tādiem? Kāda noteikta īpašība kas piemīt tavai tautai, kura tev liek atcerēties par to, no kurienes esi nācis.(Šis jau vairāk pašam interesē)

Latvieši ir patiesi emocijās, ko nevarētu teikt par dāņiem (fake smile lietpratēji). Liek lepoties arī latviešu strādīgums, jo šajā ziņā ārzemēs mums ir laba reputācija.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gepardC said:

 -Kur jūs pašlaik dzīvojat? (ārzemes) - UK

- Cik ilgi jau esat ārzemēs? - 2 gadi

- Vai pietrūks mājas Latvijā? - Nepietrūkst mājas, pietrūkst draugi un radi, bet tos es redzu reizi 6 mēnešos, tā kā nav tik traki. + ar mūsdienu tehnoloģijām es ar lielāko daļu tāpat ikdienā sazvanos ar video call.

- Vai jums ir doma kādreiz atgriezties uz dzīvi Latvijā? - Vienmēr pastāv iespēja ka aizbrauks atpakaļ, bet uz doto brīdi nē.

- Ar kādu iemeslu pametāt Latviju? - Esmu dzimis Cēsīs. Kad studēju man bija darbs Rīgā. Nostrādāju tur gadu, sapratu ka man reāli nepatīk Rīga. Aizbraucu back uz Cēsīm. Sapratu, ka Cēsīs darbs ir, bet atalgojums nav pietiekams. Uz Rīgu atpakaļ nemaz netaisījos un tad atnāca offers no paziņām par UK. Why not. :) 

- Vai tev ir kas tāds, kas tev liek lepoties ar latviešiem kā tādiem? Kāda noteikta īpašība kas piemīt tavai tautai, kura tev liek atcerēties par to, no kurienes esi nācis.(Šis jau vairāk pašam interesē) - Mēs esam strādīga tauta. Protams ir savi izņēmumi, bet pa tas pa lielam ir katrai tautai, bet nu jebkurā gadījumā, lielākā daļa Latviešu tautas nebaidās darba un nav slinki

 

Ja drīkst jautāt, tad kāda ir tava ZPD tēma? Es cenšos saprast ko īsti tev šie jautājumi spēj dot. :D 

Katrā ziņā es esmu ļoti open par dzīvi ārzemēs un nekad neesmu baidījies pateikt visu kā ir. Tā kā ja tev vēl kaut kas saistībā ar šo tavu ZPD darbu ir nepieciešams no ārzemēs dzīvojoša cilvēka, tad droši raksti man PM vai steam un ar prieku palīdzēšu. :) 

Šis lowkey ir vairāk kā tests... es noskaidroju, cik lielu info varu iegūt šeit, pagaidām ir diez gan nice, atsaucība ir un ar ko parunāt par to arī! PALDIES par to visiem! Tagad man tikai jaizvēlas ko labāk veidot... Par vēsturi, ko esmu iesācis, vai kaut ko par šo tēmu... Svārstos jo sapratu, ka pa vēsturi ir diez gan daudz ko pētīt :D slinkums :( Bet ar šiem jautājumiem es pats sev spēju, manuprāt, iegūt vistiešāko info par ārzemniekiem, kas pašlaik dzīvojas pa ārzemēm... Nu man ir priekštats un ar skolotāju runājot man ar būs savas lietas, kuras varu argumentēt! Labprāt uzklausīšu vēl kāda viedokli!

Un jagodīgi, tas pat ir ļoti interesanti, šo visu palasīt...

Edited by Floki
Link to comment
Share on other sites

- Kur jūs pašlaik dzīvojat? (ārzemes) Anglija

- Cik ilgi jau esat ārzemēs? 5 gadi. 

- Vai pietrūks mājas Latvijā? Ne. 

- Vai jums ir doma kādreiz atgriezties uz dzīvi Latvijā? Ne

- Ar kādu iemeslu pametāt Latviju? Pabeidzu skolu, braucu pie Mammas padzivoties, bet sapratu ka man patik un paliku. 

- Vai tev ir kas tāds, kas tev liek lepoties ar latviešiem kā tādiem? Kāda noteikta īpašība kas piemīt tavai tautai, kura tev liek atcerēties par to, no kurienes esi nācis.(Šis jau vairāk pašam interesē) ....... 

 

PS. nenoeediet mani te, milu es to Latviju, bet latviesu tur vairs nav un ticibas ka mainisies kaut kas man ari nav. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, rebudijs said:

-Kur jūs pašlaik dzīvojat? (ārzemes) - Dānijā. 

- Cik ilgi jau esat ārzemēs? - 3 gadus.

- Vai pietrūks mājas Latvijā? - Nē.

- Vai jums ir doma kādreiz atgriezties uz dzīvi Latvijā? - Nekad.

- Ar kādu iemeslu pametāt Latviju? - Strādāt.

- Vai tev ir kas tāds, kas tev liek lepoties ar latviešiem kā tādiem? Kāda noteikta īpašība kas piemīt tavai tautai, kura tev liek atcerēties par to, no kurienes esi nācis. - Noteikti šeit visi draudzīgāki, atvērtāki, Latvijā neko tādu neredzēt. fun fact: Dānija ir laimīgāka valsts pasaulē. 

Saprotu, ka par Latviju esi tik negatīvi nostādīts dēļ tā, ka šeit ne visi ir tik draudzīgi :D Es esmu bieži ceļojis un sapratis, ka jā, cilvēki tik tiešām tev ārzemēs vairāk smaidīs sejā nekā Latvijā. Bet latvieši paši par sevi ir tiešāki, ja kaut kas nepatiks, to pateiks sejā, es neuzskatu, ka tas ir tik slikti... Par piemēr savam viedokli ņemu pāris draugus no Polijas un Amerikas, tur cilvēki ir ļoti divkosīgi (jo īpaši amerikā, kur politkorektums ir ņēmis lielu virsroku), tiktiešām smaidīs tev pat ja domās, ka esi stulbs... Tās ir lietas, ko tiešām esmu apspriedis ar cilvēkiem no citām valstīm... tāda ir vienkārši iegājusies kārtība šeit un godīgi sakot, neredzu tur neko sliktu...

 

Link to comment
Share on other sites

- Kur jūs pašlaik dzīvojat? (ārzemes) 

Vācīja

- Cik ilgi jau esat ārzemēs?

Kopš 2012

- Vai pietrūks mājas Latvijā?

Dažreiz ir tā kā ir, bet vairāk kā nē, nekā kā jā.

- Vai jums ir doma kādreiz atgriezties uz dzīvi Latvijā?

Stabili, tu šmiga lētāka un žubītes skaitākas, zeme pati par sevi ir daudz labāka un patīkamāka.

- Ar kādu iemeslu pametāt Latviju?

Senči pateica, ka tad un tad mēs pārvācamies dzīvot uz Vācīju, man liela teikšana nebija un es arī redzēju lielākas nākotnes perspektīvu šeit, nekā LV.

- Vai tev ir kas tāds, kas tev liek lepoties ar latviešiem kā tādiem? Kāda noteikta īpašība kas piemīt tavai tautai, kura tev liek atcerēties par to, no kurienes esi nācis.(Šis jau vairāk pašam interesē)

Īpašība kas liek atcerēties - Latvieši nepadodas un māk kārtīgi iet kaulā. Mēs esam maz, bet daram lielus brīnumus ar savu neatlaidību un workethics.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×